DOKTOR KREFFT USŁUGI MEDYCZNE LOKALIZACJA LINKI
STRONA GŁÓWNA

OPERACJE

Przed i po operacji (dla przykładu: usuwanie żylaków metodą laserową)


Na operację laserowego usuwania żylaków czeka się ok. 6 tygodni. Każdorazowo poprzedza ją badanie przepływów metodą duplex kolor doppler. Pacjent rejestruje się najpierw na pierwszą wizytę, podczas której bada się przepływy. Dr Krefft określa termin zabiegu operacyjnego. Oczekiwanie trwa krócej, jeśli inny pacjent zrezygnował z wyznaczonego terminu.

żylaki

Przed wyznaczonym dniem można spodziewać się telefonu z gabinetu. Pielęgniarka przypomina o zabiegu (jeśli odbywa się po południu, można rano zjeść lekkie śniadanie). Udziela odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące przygotowania do zabiegu (np. warto pamiętać o niekrępującym ubiorze i obuwiu takim, aby nie przeszkadzała noga z opatrunkiem), jego przebiegu oraz - na inne, związane z opatrunkiem, zdjęciem szwów, zaleconymi lekami.Pacjent zgłasza się do gabinetu około 20 minut przed zabiegiem. Doktor wykonuje tzw. mapowanie, czyli oznacza na nogach miejsca, gdzie zostanie wprowadzony światłowód oraz miejsca tzw. obliteracji, czyli ostrzykiwania mniejszych żylakowatych naczyń.


Zabieg trwa od 50 do 60 minut. Przeprowadza go doktor Krefft. Obecny jest również lekarz anestezjolog i pielęgniarka. Po zabiegu i po założeniu opatrunku pacjent sam wstaje ze stołu operacyjnego. O własnych siłach wychodzi z gabinetu, jednak dobrze jest, kiedy towarzyszy mu bliska osoba. Pacjent przez 6 godzin po zabiegu nie powinien prowadzić samochodu. Może brać leki przeciwbólowe, ale w większości przypadków nie ma takiej potrzeby.

Lekarz przepisuje także środki do zniwelowania śladów po nacięciu i po obliteracji.


Lekarz kwalifikuje do zabiegu laserowego, bowiem nie wszystkich żylaków można się w ten sposób pozbyć. Konieczna jest specjalistyczna konsultacja.Oprac. Korporacja Biznesowa P. Pokrzywa, M. Garbacz Sp. j.