DOKTOR KREFFT USŁUGI MEDYCZNE LOKALIZACJA LINKI
STRONA GŁÓWNA

Laserowe usuwanie żylaków - przygotowanie do operacji

Na operację laserowego usuwania żylaków czeka się ok. 6 tygodni. Każdorazowo poprzedza ją badanie przepływów metodą duplex kolor doppler. Pacjent rejestruje się najpierw na pierwszą wizytę, podczas której bada się przepływy. Dr Krefft określa termin zabiegu operacyjnego. Oczekiwanie trwa krócej, jeśli inny Pacjent zrezygnował ze swojego terminu.


Przed wyznaczonym dniem można spodziewać się telefonu z gabinetu. Pielęgniarka przypomina o zabiegu (jeśli odbywa się po południu, można rano zjeść lekkie śniadanie). Udziela też odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące przygotowania do zabiegu (np. warto pamiętać o niekrępującym ubiorze i obuwiu takim, aby nie przeszkadzała noga z opatrunkiem), jego przebiegu oraz wszelkich innych kwestii.

żylaki

Należy zgłosić się do gabinetu około 20 minut przed zabiegiem, aby lekarz mógł wykonać mapowanie, czyli oznaczyć na miejsca na ciele, gdzie zostanie wprowadzony światłowód oraz miejsca obliteracji, w których ostrzykiwane będą mniejsze żylakowate naczynia.Zabieg trwa od 50 do 60 minut. Przeprowadza go doktor Krefft. Obecny jest również lekarz anestezjolog i pielęgniarka. Po zabiegu i po założeniu opatrunku Pacjent sam wstaje ze stołu operacyjnego. O własnych siłach wychodzi z gabinetu, jednak dobrze jest, kiedy towarzyszy mu bliska osoba. Pacjent przez 6 godzin po zabiegu nie powinien prowadzić samochodu. Może brać leki przeciwbólowe, ale w większości przypadków nie ma takiej potrzeby.


Lekarz przepisuje także środki do zniwelowania śladów po nacięciu i po obliteracji.


Lekarz kwalifikuje do zabiegu laserowego, bowiem nie wszystkie żylaki można w ten sposób usunąć. Konieczna jest specjalistyczna konsultacja.Krefft Piotr. Gabinet chirurgii naczyniowej i ogólnej
50-361 Wrocław, ul. Piastowska 31/3
Rejestracja: +48 71 328 14 64